Hydrotop Spółka Cywilna | tel. (24) 275 30 08 | tel. kom. 692-240-240 | mail: sierpc@hydrotop.net | ul. Warszawska 2B | 09-200 Borkowo Kościelne

Na czym polega regeneracja siłowników hydraulicznych i pneumatycznych?


Podzespoły w siłownikach mogą zawsze doznać uszkodzenia, niezależnie czy jest to model pneumatyczny, czy hydrauliczny. Dlatego tak istotna jest poprawnie przeprowadzona regeneracja, uwzględniająca rozebranie i wyczyszczenie wszystkich elementów, a w razie potrzeby dokonanie również ich naprawy lub wymiany.

Jednak na czym dokładnie polega tego rodzaju proces? Istotne jest wstępne zapoznanie się z siłownikiem hydraulicznym lub pneumatycznym i dokładne sprawdzenie jego stanu technicznego. Już na pierwszy „rzut oka” można zauważyć problemy, które będą musiały zostać później rozwiązane. Następnie, przy pomocy właściwych narzędzi, każdy podzespół zostaje oddzielony od reszty oraz uważnie oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń.

Po zakończeniu tych działań, wszystkie elementy zostają dokładnie sprawdzone i przetestowanie pod kątem nieszczelności oraz prawidłowego funkcjonowania. W razie potrzeby zostają wymienione uszczelnienia oraz profile aluminiowe. Odbywa się także między innymi smarowanie siłownika oraz walcowanie tłoczysk.


<< Powrót
Odwiedziło nas : 274719 osób