Hydrotop Spółka Cywilna | tel. (24) 275 30 08 | tel. kom. 692-240-240 | mail: sierpc@hydrotop.net | ul. Warszawska 2B | 09-200 Borkowo Kościelne

Co to jest siłownik hydrauliczny?


Podstawowym elementem każdego układu hydraulicznego jest siłownik, który dba o zapewnienie ruchu posuwistego - a dokładnie: pod ciśnieniem zamienia energię oleju na ruch posuwisty. Każdy z nich składa się z takich elementów, jak tłok i tłoczysko, pakiet uszczelnień (wewnętrznych oraz zewnętrznych), a także z ewentualnej powłoki antykorozyjnej. To ona przedłuży trwałość elementu, zapewniając mu odporność przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci.

W zależności od ostatecznego zastosowania urządzenia, wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje siłowników - dwustronnego (dwukierunkowy suw) i jednostronnego działania (jednokierunkowy suw). Działanie obu z nich opiera się na wtłoczonej cieczy (najczęściej oleju), która wymusza ruch posuwisto-zwrotny tłoczyska. Siłownik hydrauliczny znajduje zastosowanie w każdym przemyśle wykorzystującym duże siły nacisku - można się z nim spoktać zarówno w samochodach osobowych, jak i w dźwigach. Aby zapewnić bezawaryjne działanie całego układu, niezbędna jest regularna konserwacja prewencyjna, zapewniająca płynną eksploatację.


<< Powrót
Odwiedziło nas : 274740 osób