Hydrotop Spółka Cywilna | tel. (24) 275 30 08 | tel. kom. 692-240-240 | mail: sierpc@hydrotop.net | ul. Warszawska 2B | 09-200 Borkowo Kościelne

produkcja i Regeneracja siłowników hydraulicznych

Obecnie w zakładach z różnych gałęzi przemysłu wykorzystuje się siłowniki hydrauliczne, które wymuszają ruch posuwisty. Stosuje się je m.in. w dźwigach, czy też jako zawieszenia samochodowe. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że zarówno produkcja, jak i regeneracja tych elementów musi zostać przeprowadzona precyzyjnie, przy wykorzystaniu sprawdzonych materiałów oraz rozwiązań konstrukcyjnych. Można wyróżnić dwa główne rodzaje siłowników hydraulicznych:

  • jednostronnego działania,
  • dwustronnego działania.

Produkcja siłowników hydraulicznych

Proces wytwarzania tych urządzeń rozpoczyna się wraz z przecięciem stalowej rury na ustaloną wcześniej długość, przekształcając ją w tuleję cylindra. W tym samym czasie zostaje wykonane przy pomocy obrabiarki tłoczysko oraz tłok. Aby było to możliwe należy najpierw wywiercić w nim otwór o odpowiedniej średnicy oraz wykonać rowki na jego zewnętrznej ścianie - również za pomocą obrabiarki.

Istotnym elementem każdego siłownika hydraulicznego jest znajdujący się w tłoku pakiet uszczelnień zewnętrznych i wewnętrznych. To właśnie one uniemożliwiają wyciekanie płynu hydraulicznego, jego przedostawanie się pomiędzy poszczególne elementy, a także dostawanie się zanieczyszczeń z zewnątrz. Następnie można nasunąć na tłoczysko głowicę cylindra, a na drugi koniec - tłok. Nie jest to jednak koniec prac.

W cylindrze należy zamontować otwór umożliwiający podłączenie przewodu hydraulicznego, a samą tuleję odpowiednio zabezpieczyć zaślepką. Końcowy etap prac obejmuje włożenie w cylinder tłoczyska, dokręcając głowicę. Pozostaje wyłącznie wykonanie testów jakościowych oraz ewentualne dodanie powłok zabezpieczających, m.in. antykorozyjnych.

Regeneracja siłowników hydraulicznych

Każdy element siłownika hydraulicznego może ulec uszkodzeniu, co wpłynie na wydajność działania całego urządzenia. Dlatego tak istotna jest rzetelnie przeprowadzona regeneracja niedziałającego siłownika, która powinna obejmować dokładne sprawdzenie każdej części oraz ocenienie stopnia jej zużycia. Jeżeli naprawa nie jest możliwa, poszczególne podzespoły należy całkowicie wymienić. Po zakończeniu prac, wykonuje się testy jakościowe, aby sprawdzić, czy nowy siłownik hydrauliczny działa poprawnie oraz nie przecieka.

Więcej o temacie regeneracji siłowników przeczytacie Państwo w naszym artykule poświęconym temu zagadnieniu

Odwiedziło nas : 274726 osób